Popüler Yayınlar, Sağlık Haberleri

Kan Grubuna Göre Diyet Nasıl Yapılır?

İnsanların kilo almalarını tetikleyen birçok neden vardır. Aynı şekilde kilo vermeleri için de belirli hassas durumlar mevcut. Bunlardan bir tanesi de kan grubuna göre beslenme. Son zamanlarda alanında uzman pek çok hekim, kan grubuna göre diyet nasıl yapılır, daha az fakat yeterince beslenme şekli nasıl oluşturulur ve kan grubuna göre diyet sistemi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler nelerdir konularının üzerinde durmaktadır. Bu nedenle bahsettiğimiz beslenme şekline göre fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere yardımcı olabilmek adına kan grubuna göre diyet nasıl yapılır sizlerle paylaştık…

A Grubuna Göre Diyet Nasıl Yapılır?

Kan grubuna göre beslenme düzeninde yapılmaması gereken en önemli hata ayaküstü atıştırmadır. Bu alışkanlıktan vazgeçerek, diyet listesinde bol bol soya proteinleri, sebzeler ve tahıl ürünleri bulundurulmalıdır. Özellikle A grubuna göre diyet yapacakların listesinde organik ve doğal besinler olmalıdır. Sütlü besinlerin sindiriminde zorlanan bu grupta yer alan kişiler, kırmızı et yediklerinde de vücutlarında bir ağırlaşma hissederek enerji kaybı yaşarlar. Bu nedenle sizin için önerilen haftada 2 ya da 3 kez tavuk ve balık etidir.

0 Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen 0 kan grubuna sahip bireyler, taneli sebzeleri ve ekmeği oldukça az tüketmelidirler. 0 kan grubuna göre diyet listesi hazırlanırken, yağsız ve dondurulmuş kırmızı et, balık eti ve beyaz et haftanın belirli günlerine yazılmalıdır. Bu kan grubunda yer alan kişilerin midelerindeki asit oranı oldukça yüksek olmasından kaynaklı eti kolaylıkla sindirebilirler…

B Kan Grubuna Göre Diyet

B grubu, değişik türlerde besin özelliğine sahiptir. Bu nedenle kan grubuna göre beslenme ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen bu gruptaki kişilerin mercimek, fındık, mısır, buğday ve susamdan uzak durması gerekmektedir. B kan grubuna göre diyet listesi hazırlanırken kırmızı et yerine de hindi eti tercih edilmesi daha uydundur.

AB Kan Grubuna Göre Diyet Nasıl Yapılır?

Yiyecek seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken gruptur. Çünkü hem A, hem de B grubu göz önünde bulundurularak diyet listesi hazırlanmalıdır. Azar azar fakat sık yemek yemeyi alışkanlık haline getirmesi gereken AB kan grubuna göre beslenme için deniz ürünleri, sebze ve süt ürünleri tüketilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir